میوه توت مانند آزمایش اختراع خودکشی هوش مصنوعی

میوه توت مانند: آزمایش اختراع خودکشی هوش مصنوعی اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی حالا دیگر اروپا هم در کنار آمریکا علیه پایتخت کشور عزیزمان ایران نمی ایستد

جنیفر روبین از روزنامه نگاران تندرو در واشنگتن پست نوشت: دنیس راس مذاکره کننده با سابقه خاورمیانه به عنوان یکی از منتقدین برجام؛ در گذشته اعتقاد بود که باید در

حالا دیگر اروپا هم در کنار آمریکا علیه پایتخت کشور عزیزمان ایران نمی ایستد

کشور عزیزمان ایران را در دنیا مظلوم جلوه دادید؛ حالا دیگر اروپا هم در کنار آمریکا علیه پایتخت کشور عزیزمان ایران نمی ایستد

عبارات مهم : اروپا

جنیفر روبین از روزنامه نگاران تندرو در واشنگتن پست نوشت: دنیس راس مذاکره کننده با سابقه خاورمیانه به عنوان یکی از منتقدین برجام؛ در گذشته اعتقاد بود که باید در مفاد مرتبط با بازرسی ها و بند غروب برجام اصلاحاتی صورت بگیرد ولی اکنون وی همانند بسیاری از حامیان منطقی ( چه موافق چه مخالف برجام) بر این تاکید می کند که اوضاع فعلی به مراتب بدتر از وقت حضور آمریکا در برجام هست.

به گزارش گزینش ؛ در ادامه این مقاله می خوانیم: دنیس راس گفته بود: «ترامپ این شانس را جهت موفقیت داشت که با تمرکز بر اقدام فریبکارانه(!) کشور عزیزمان ایران در مورد سلاح اتمی و همراهی اروپا؛ایران را منزوی کند ولی با خروج آمریکا از برجام؛ بلافاصله دولت های بریتانیا – فرانسه و آلمان بیانیه سه جانبه ای با تاکید بر تعهد پایدار نسبت به برجام صادر کردند و از آمریکا درخواست کردند تا تضمین کند که ساختار برجام عوض کردن نکرده باقی بماند و از اقدامی که مانع اجرای کامل توافق از سوی سایر طرفین می شود خودداری کند. بنابراین، متحدان اروپایی و کلیدی آمریکا نه تنها به توافق هسته ای پایبند ماندند بلکه درصدد هستند تا در برابر تحمیل تحریم های ثانویه آمریکا علیه سایر طرف های توافق مقاومت کنند. در واقع انگیزه کشورهای اروپایی در این اقدام حفظ کشور عزیزمان ایران در توافق و حمایت از شرکت های اتحادیه اروپا بوده است.»

در واقع، یکی از خطرات جهت امریکا این است که واشنگتن هیچ شریکی جهت اعمال فشار به کشور عزیزمان ایران جهت عوض کردن واکنش‌ها و وادارسازی ایرانی ها جهت مذاکره تازه در مورد مسائلی که ترامپ درصدد اصلاح آن است ندارند. در واقع آمریکا با خروج از برجام باعث شده است که اتحادیه اروپا شتابان درصدد حفاظت از کشور عزیزمان ایران در برابر تحریم های آمریکا باشد.

حالا دیگر اروپا هم در کنار آمریکا علیه پایتخت کشور عزیزمان ایران نمی ایستد

وال استریت ژورنال در گزارشی بیان کرد که مقامات اتحادیه اروپا درصدد پیشبرد برنامه هایی جهت دسترسی کامل تر کشور عزیزمان ایران به وام های اتحادیه اروپا و بانک سرمایه گذاری اروپا و همچنین تقویت خطوط اعتباری جهت شرکت هایی است که با حداقل دخالت آمریکا درصدد سرمایه گذاری در کشور عزیزمان ایران هستند.

ایرانی ها همچنین تاکید کرده اند تا زمانی که اروپایی مزایای اقتصادی مستمر ناشی از برجام را تضمین کنند به توافق هسته ای پایبند هستند. همچنین اتحادیه اروپا به جای این که کشور عزیزمان ایران را تحت فشار قرار دهد تا به نگرانی ها ترامپ جامه عمل بپوشانند، تلاش در کمک به کشور عزیزمان ایران در جهت یافتن راهکارهای مالی خارج از اختیارات و قدرت واشنگتن هستند.

جنیفر روبین از روزنامه نگاران تندرو در واشنگتن پست نوشت: دنیس راس مذاکره کننده با سابقه خاورمیانه به عنوان یکی از منتقدین برجام؛ در گذشته اعتقاد بود که باید در

نه تنها خروج آمریکا از برجام باعث زیاد کردن نفوذ ما نشده است بلکه نفوذ ما کم کردن پیدا کرده هست. ما هیچ وقت در مورد پرسشها غیرهسته ای کشور عزیزمان ایران سیاست خاصی نداشتم و تعجب آور است که هنوز هم نداریم. در حال حاضر بین کشور عزیزمان ایران و اسرائیل در منطقه شاهد زیاد کردن تنش ها و برخوردهای نظامی هستیم و احتمالا خروج آمریکا از برجام زمینه زیاد کردن زیاد تنش ها را فراهم کرده است.

اریک ادلمن سفیر سابق امریکا به من گفت: «ترامپ فاقد استراتژی است و با بیانات تکراری در مورد خروج از سوریه درصدد این است تا رفتارهای پرمخاطره بین کشور عزیزمان ایران و اسرائیل را تشویق کند.»

دنیس راس می گوید که شدت یافتن تنش ها بین کشور عزیزمان ایران و اسرائیل یکی از پیامدهای ناخواسته خروج آمریکا از برجام هست. وی می نویسد: « در پی تصمیم ترامپ در خروج از برجام، تعجب آور نیست که کشور عزیزمان ایران به حمله اسرائیل طدر 9 آوریل پاسخ دهد.» جهت ژنرال قاسم سلیمانی تنها یک روز طول کشید تا از خاک سوریه با موشک های کشور عزیزمان ایران و حزب الله به اسرائیل حمله کند. در واقع نشانه ایرانی ها از این نمایش صرفا این نبود که اقدام اسرائیل را مقابله به مثل کنند ( تلافی) بلکه درصدد بودند تا به رویکرد سخت گیرانه و افراطی آمریکا واکنش‌ها مناسبی از خود نشان دهند.

حالا دیگر اروپا هم در کنار آمریکا علیه پایتخت کشور عزیزمان ایران نمی ایستد

دنیس راس افزود: «اظهارات جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در مورد این که آمریکا با خروج از برجام امن تر شده است است بی معنی است.» جان بولتون در اظهاراتی بیان کرده بود : « آنچه که پرزیدنت ترامپ با خروج از برجام انجام داد بازگشت به نشانه واقعی ما یعنی متوقف کردن رژیم خطرناک از ترساندن ما و دوستان مان در سرتاسر دنیا با سلاح های هسته ای بود. »

به عقیده ی راس، ترامپ با خروج از برجام به نفع کشور عزیزمان ایران عمل کرد و هم توانست اتحاد بین آمریکا و اروپا شکافی ایجاد کند و هم اجماع بین المللی در مورد تحریم ها تضعیف شد و علاوه بر این کشور عزیزمان ایران را به عنوان یک طرف بی گناه و مظلوم معرفی کرد. ولی فارغ از مسئله هسته ای، این منطقه زمانی امن خواهد شد که آمریکا یک سیاست مطابق با دیپلماسی اجبار اتخاذ کند که بتواند از این طریق به بشار اسد و دو کشور حامی آن یعنی کشور عزیزمان ایران و روسیه جهت دست یابی به یک راه حل صلح آمیز در جنگ سوریه بدون نابودی کامل دشمن های بشار اسد به توافق برسند. بنابراین ما جهت انجام این کار نیازی به خروج از برجام نداشتیم و حتی ترک این توافق می تواند باعث پافشاری زیاد کشور عزیزمان ایران جهت حضورش در سوریه گردد.

جنیفر روبین از روزنامه نگاران تندرو در واشنگتن پست نوشت: دنیس راس مذاکره کننده با سابقه خاورمیانه به عنوان یکی از منتقدین برجام؛ در گذشته اعتقاد بود که باید در

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | آمریکا | ایرانی | اسرائیل | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs